Contact us now: Phone: +3556969696

ÇÖZÜM ORTAKLIĞI

Stok Denetimi neden önemlidir?

  • Perakendecilerin düzenli olarak stok denetimi yaptırmaları önerilmektedir. 3 aylık yapılan stok denetimi, büyük oranda stok kayıplarının önüne geçtiği görülmektedir. Bunun yanı sıra iç personelin ürün çalmasının önüne geçmek için caydırıcı etken oluşturmaktadır.

  • Düzenli olarak yapılan stok denetimleri sizlerin brüt karınızı izlemenize ve mağazanızda bulunan karlılığı az olan alanlara kısa sürede müdahale ederek, karsızlığı hızlıca minimize etmenizi sağlar.

    Herhangi bir iş alanında başarıya ulaşmanın en büyük adımı güvenlikten geçmektedir. Düzenli olarak yapılan stok sayımları sizlerin güvenliğinizi sağlar. Stok sayımları azaltmak sizlerin güvenliğinizi düşürerek, iç hırsızlığa bir kademe daha fazla olanak sağlamış olacaksınız, buda firmanın maddi kayba yol açacaktır.

    Yıl sonunda stok ve envanter sayımı yaptırarak hesaplarınızda doğru bir kapanış yapabilirsiniz. Yanlış yapılan envanter kapanışları sizlere uzun dönemde para kaybettirdiği gibi, kısa dönemde de usulsüzlüğe sebebiyet vermekten hakkınızda soruşturma açılmasına sebep olabilir.

    Düzenli envanter denetimi eksik stoğu, fazla stoğu, son kullanma tarihi geçmiş stoğu, hasar görmüş ve defolu stoğu belirlemenizde sizlere yardımcı olur. Özellikle gıda ve ilaç sektöründe son kullanma tarihi geçmiş, hasar görmüş ve defolu olan ürünlerin bulunarak elimine edilmesi büyük önem taşımaktadır.

  • Yukarıda bahsedilenlerin dışında, çeşitli devlet departmanları bağımsız profesyonel değerlendirmeler görmek isterler. Profesyonel ve bağımsız stok denetim firması ticari tecrübelerinizde sizlere kesinlik, hızlılık ve kaliteyi sağlar.